W dniu 09 czerwca 2019 r. liczna grupa zawodników KS Krotosz Krotoszyn reprezentowała nasze miasto podczas XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka”. O atrakcyjności tego wydarzenia niech świadczy choćby fakt, że limit 3.500 startujących został wyczerpany w niespełna dwie godziny od rozpoczęcia zapisów na bieg. Imprezę zainaugurował uroczysty przemarsz zawodników na linię startu, którzy o godz. 09.00 rozpoczęli zmagania z dystansem o długości 21,0975 km. Trasa biegu liczyła dwie pętle ulicami gościnnego i bardzo słonecznego w dniu zawodów Grodziska Wielkopolskiego. Wszyscy zawodnicy KS Krotosz Krotoszyn pokonując dystans półmaratonu spisali się rewelacyjne, jednak na szczególne uznanie zasługuje start Justyny Olejniczak (K-25) i Czesława Sienkiewicza (M-60), którzy w swoich kategoriach wiekowych zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Najlepszym natomiast spośród naszych zawodników okazał się Artur Marek. Tuż za linią mety znajdującej się na grodziskim rynku, tradycyjnie już zorganizowany został dla wszystkich biegaczy wspaniały piknik, podczas którego odbyły się lotnicze pokazy akrobatycznej grupy „Żelazny”. Zawodnicy KS Krotosz serdecznie dziękują Organizatorom XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” za świetną organizację i wspaniałą atmosferę zawodów, mówiąc jednocześnie: „do zobaczenia za rok!”.

Klasyfikacja zawodników KS Krotosz Krotoszyn wg zajętego miejsca w kategorii OPEN: