23 września odbyła się Witkowska Dycha to już trzecia odsłona tego biegu w Witkowie niedaleko bardziej chyba nam znanego Skorzęcin i Powidza. Bieg z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem co pewnie cieszy lokalne stowarzyszenie Witkowo Biega, które jest organizatorem tej imprezy biegowej na dwóch dystansach 10 km oraz 5,2 km i wie jak prawidłowo zorganizować zmagania biegowe. Mogło się o tym przekonać liczna grupa krotoszynian, która w swoich parkietach startowych mogła znaleźć nie tylko numer startowy a między innymi koszulkę oraz piwo, a to wszystko zapakowane w materiałową torbę jednego ze sponsorów.

Nasza cała trzynastoosobowa grupa wystartowała na dystansie 10 kilometrów. Silny wiatr nie ułatwiał żadnemu z zawodników szybszego biegania. Pierwszymi biegaczy spod znaku skrzyżowanych kluczy pojawiło się na mecie po 39 minutach i 58 sekundach i byli nimi Piotr Grzempowski oraz Karol Olejniczak. Trzecią edycję wygrał Tomasz Szymkowiak (32:37) najszybszą kobietą była Natalia Janik (42:21)

Reprezentant naszego klubu Czesław Sienkiewicz w swojej kategorii wiekowej M60 zajął 1 miejsce (42:44) zaś w kategorii drużynowej, w której w skład wchodzili Piotr Grzempowski, Karol Olejniczak, Artur Marek oraz Sergiusz Sójka niestety zajęliśmy 4 pozycję przegrywając miejsce na podium zaledwie o dwie sekundy. Do Witkowa wrócimy na pewno w przyszłym roku.