Już po raz 6 biegacze z całego świata stanęli w 12 lokalizacjach na linii startu biegu Wings For Live World Run, który odbył się 5 maja.

   Przepiękna idea biegu „Biegamy dla tych, co nie mogą ” sprawiła, że w Polsce blisko 7400 biegaczy wystartowało o godzinie 13: 00 z pod Międzynarodowych Targów Poznańskich. Biegacze podjęli trud ucieczki przed samochodem meta, który ruszył o godzinie 13: 30. Za  kierownicą siedział jak zwykle Adam Małysz. Każdy z biegaczy starał się jak najdalej uciec przed metą. Mimo że kilka dni przed biegiem pogoda była kapryśna i tym razem wyjrzało słońce podczas biegu. Dzięki temu warunki do biegu stały się idealne a na trasie można było spotkać bardzo dużo kibiców, którzy dopingowali w ucieczce. Można było zaobserwować nie tylko rywalizację, ale także wzajemną pomoc, radość i wspaniałą atmosferę. Całość z zebranych opłat startowych została przekazana, jak co roku na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Najdalej w Polskiej edycji wśród kobiet dobiegła Agnieszka Kowalczyk z wynikiem 43,1 km a mężczyzn Tomasz Osmulski z wynikiem 55,5 km.

   Nasz Klub reprezentował pomimo infekcji Łukasz Zając, który lubi pomagać poprzez bieganie w biegach charytatywnych. Został dogoniony przez Adama Małysza na niecałym 19 km.

KS Krotosz Krotoszyn
Sekcja biegów długodystansowych