Nie zostać dogonionym przez Adama Małysza!! Taki, choć z pewnością nie jedyny, cel przyświecał w niedzielę 6 maja biegaczom, którzy zgromadzili się na Międzynarodowych Targach Poznańskich by wspólnie wystartować w 5. edycji znanego na całym świecie biegu Wings For Life.

O godzinie 13:00 czasu polskiego biegacze wystartowali równocześnie w 12- stu lokalizacjach na świecie, by pobiec w kolejnej już odsłonie tego charytatywnego biegu. Polska edycja, odbywająca się jak co roku w Poznaniu, zgromadziła na linii startu rekordową liczbę biegaczy, bo blisko 8 tysięcy. Samochód pościgowy, za którego kierownicą zasiadł znany polski skoczek narciarski Adam Małysz, dogonił 7388 z nich. Polską twarzą biegu była również utalentowana biegaczka średniodystansowa Joanna Jóźwik.

Zasada biegu była prosta- przebiec jak najwięcej kilometrów i zostać dogonionym przez Adama jak najpóźniej, bowiem samochód-meta ruszył w pościg za biegaczami o 13:30, stopniowo zwiększając swoją prędkość. O wyjątkowości tego biegu z pewnością świadczył także fakt, iż całość funduszy zebrana  z opłat startowych, została przekazana na badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Tegoroczna edycja, choć dość trudna, głównie za sprawą wysokiej temperatury, dla biegaczy naszego klubu okazała się bardzo szczęśliwa. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się przede wszystkim Justyna Olejniczak, która została dogoniona przez samochód pościgowy na 41 kilometrze, plasując się jednocześnie na drugim miejscu w kategorii Kobiet, przegrywając tylko z utytułowaną zawodniczką Wiolettą Paduszyńską, która wygrała polską edycję biegu przebiegając 48 km. Krajowym zwycięzcą okazał się natomiast Dariusz Nożyński, który pokonał dystans 66 km.

Meta w Poznaniu goniła także innych zawodników naszego klubu. Paweł Błażutycz uciekał przez prawie 35 km, kończąc bieg na dystansie 34,86 km. Karol Olejniczak ukończył bieg na 33 kilometrze, natomiast chwilę przed nim dogoniony został Sergiusz Sójka- 32,88 km. W biegu wystartowali także Lech Król, który przebiegł 19,9 km, Jarosław Kalak, który zawody zakończył na dystansie 15,2 km, a także Tomasz Węglarz, który pokonał 10,74 km.