14 kwietnia w Warszawie odbyła się siódma edycja Orlen Warsaw Marathon nazywana również Narodowym Świętem Biegania, równolegle odbył się też bieg na 10 km. Warszawiacy dopingowali uczestników na całej trasie, często spontanicznie dołączając do wydarzenia. Dopisała również pogoda, idealna dla biegaczy – temperatura w okolicach 8st i słonecznie.  Trasa 7 ORLEN Warsaw Marathon przebiegała przez dzielnice: Praga Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz. Zmagania rozpoczęły się punktualnie o godz. 9.00 na błoniach stadionu PGE Narodowego, pierwsze kilometry maratonu były zlokalizowane wzdłuż Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego i alei Waszyngtona. Cała trasa  przebiegała przez wiele malowniczych miejsc na mapie Warszawy tj. Saska Kępa, Powiśle, park Agrykola oraz jak co roku Stare Miasto. Królewski dystans zakończył się na drugim brzegu, na błoniach stadionu PGE Narodowego.

Tegorocznym triumfatorem królewskiego dystansu maratońskiego został Bejiga Regasa Mindaye z Etiopii z czasem 02:09:42. Wśród kobiet zwyciężyła Kenijka Sheila Jerotich z czasem 02:26:06 to najlepszy czas w maratonie kobiet na ziemi polskiej. Podczas ORLEN Warsaw Marathon, we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, w  ich 89. edycji zwyciężył Marcin Chabowski (02:13:10) .   Na starcie stanęło ponad 5000 uczestników wśród nich była również trójka zawodników KS Krotosz Krotoszyn: Rafał Kulas, Marian Poczta i Jacek Ratajski.

Bieg maratoński ukończyło 4698 biegaczy, nasi zawodnicy uzyskali następujące czasy:

Marian Poczta -  3.26.45 – 914 miejsc open

Ratajski Jacek -  3.49.52 -  1994 miejsce open (rekord życiowy)

Rafał Kulas    -   4.00.00 -  2609 miejsce open

Uzyskane wyniki naszych biegaczy świadczą o właściwym przepracowaniu okresu zimowego i dobrym przygotowaniu do następnych zawodów w najbliższym czasie.

W minioną niedzielę odbył się 5. Gdańsk Maraton. Mimo tak młodej imprezy biegowej Gdański maraton prężnie się rozwija, co było można zauważyć. Bardzo dobra organizacja, rewelacyjny pakiet startowy za nie wielką cenę to niejedne z wielu plusów tego dwudniowego wydarzenia. Na linii startu stanęło ponad 3 tysiące biegaczy z 17 państw, a wśród nich 12 reprezentantów naszego Klubu Krotosz.

Biegnąc mogliśmy zobaczyć takie miejsca jak: Fontanna Neptuna, Pomniki Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk czy Park Nadmorski im. R. Reagana. Linia mety zlokalizowana była w hali Amber Expo, co dodało kolejny plus tej imprezie. Na biegaczy na meczie czekał bardzo duży medal i wszystko, czego może oczekiwać zawodnik po tak wyczerpującym biegu. Dla niektórych z nas maraton okazał się kolejną lekcją pokory do tego dystansu. Są również tacy, którzy na wiele ich stać i taką osobą jest na pewno Krzysztof Maciejewski. Gdańsk będzie wspominał bardzo miło, a zarazem z małym niedosytem. Do życiówki zabrakło nie wiele, bo tylko 30 sekund ,więc musiał zadowolić się na mecie czasem 2:56:43.Debiutantem na dystansie Maratońskim był Tomasz Knapik cały dystans pokonał bez problemów i w całości biegiem. Wyniki klubu sportowego KS Krotosz: