JBL Triathlon Sieraków to jedna z największych i najbardziej znanych imprez triathlonowych w Polsce. Co roku przyciąga tysiące sportowców. Miejsca noclegowe na dni, w których odbywają się zawody, wyprzedawane są już z rocznym wyprzedzeniem. Dlaczego? A to dlatego, że w popularnej „Krainie 100 Jezior” są optymalne warunki do sprawdzenia formy u progu triathlonowego sezonu. Malownicze, lecz niezwykle wymagające trasy są jedną z cech charakterystycznych zawodów. Dodatkowego uroku rywalizacji dodaje niepowtarzalny rodzinny klimat Sierakowa, położonego z dala od miejskiego zgiełku.

   W tym roku to już siódma edycja tej kultowej imprezy. Tak jak w roku ubiegłym triathlonistów przywitała upalna aura. Było bardzo gorąco i przeszkadzało to szczególnie na wymagającej trasie biegowej. Jednak organizatorzy zrobili wszystko, aby pomóc zawodnikom. Paczki lodu oraz fontanny wody dawały wszystkim bardzo dużo ulgi. 

JBL Triathlon Sieraków odbył się na trzech dystansach. 

W sobotę 26 maja blisko 500 zawodników zmierzyło się z dystansem 112,95 km – popularnie zwanego „połówką”, na którym KS Krotosz Krotoszyn reprezentowany był przez Damiana Witkowskiego (05:35:37) oraz Macieja Sobkowiaka (06:14:37).

   Następnego dnia odbyły się zawody na dystansie 28,25 km oraz 56,5 km (popularna „ćwiartka”). Na dystansie 1/8 IM z KS Krotosz Krotoszyn wystartowała Agata Ryba (01:39:07). Dystans 1/4 IM cieszył się największą popularnością, wzięło w nim udział prawie 1000 triathlonistów, a wśród nich znaleźli się także zawodnicy KS Krotosz Krotoszyn – Paweł Błażutycz (02:23:55), Monika Sobkowiak (03:08:58) oraz Wojciech Ryba (03:25:20).

KS Krotosz Krotoszyn
Sekcja biegów długodystansowych