Sezon triathlonowy nadal trwa! Zawodnicy KS Krotosz Krotoszyn wystartowali w kolejnych zawodach triathlonowych.

W niedzielę 1 lipca wzięli udział w Super League Triathlon Poznań. Zawody rozgrane zostały na poznańskiej Malcie. Na dystansie sprinterskim klub KS Krotosz Krotoszyn reprezentowała Agata Ryba, która ukończyła rywalizację z czasem 01:31:12. Następnie rozgrano zawody na dystansie 56,5 km, gdzie w ramach projektu „Kobiety na wagę złota nakręca LIV” jako pierwsze wystartowały kobiety, tworząc Złotą Falę. Celem projektu było promowanie triathlonu wśród kobiet. W Złotej Fali znalazła się Monika Sobkowiak, która ukończyła zawody z czasem 02:55:40. Z klubu KS Krotosz Krotoszyn dystans 1/4  IM ukończył także Maciej Sobkowiak (02:46:20) oraz Wojciech Ryba (03:00:22).

Tego samego dnia Damian Witkowski spełnił swoje triathlonowe marzenie, wziął udział w zawodach Challenge Roth na pełnym dystansie IM. W Roth – małej, niemieckiej miejscowości odbywa się jedna z najbardziej prestiżowych imprez triathlonowych na świecie, która dzięki niepowtarzalnej atmosferze co roku przyciąga najlepszych zawodników. Start w Challenge Roth jest celem dla wielu triathlonistów. Damianowi Witkowskiemu udało się zrealizować ten cel, ukończył zawody z czasem 12:27:27.

Kolejne zawody triathlonowe z udziałem zawodników KS Krotosz Krotoszyn odbyły się 07-08 lipca w Bydgoszczy. Enea Bydgoszcz Triathlon to jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce. Doskonała organizacja, wspaniała atmosfera, etap pływacki w rzece Brdzie z prądem (na dystansie 1/4IM także pod prąd), szybka trasa kolarska, malownicza trasa biegowa, masa atrakcji dla wszystkich odwiedzających teren zawodów (np. Food Truck Festiwal) to tylko kilka zalet tej imprezy.