W ostatnią niedzielę 09.09.2018 odbyły się kolejne zawody, w których brali udział zawodnicy KS Krotosz Krotoszyn. Tym razem nasi zawodnicy wybrali się do Jarocina na „IV RockRun Jarocin 2018”, gdzie jednym z celów biegu była „Promocja idei zdrowego życia : „STOP DOPALACZOM” i innym uzależnieniom”. Równolegle z biegiem półmaratońskim wystartował także bieg na 10km. Start i meta znajdowały się na ul. Sportowej, gdzie najpierw trasa prowadziła przez rynek wokół Ratusza Miejskiego,  a następnie nawrót w kierunku Żerkowa. W miejscowości Wilkowyja  na ok 6 km zawracali uczestnicy na10km, natomiast półmaratończycy biegli dalej do Łuszczanowa, gdzie na ok 11,5km był nawrót w kierunku stadionu w Jarocinie. Na około 4 km przed metą znajdował się prawie dwu-kilometrowy podbieg co niektórym sprawiło wiele problemów.

Półmaraton ukończyło 141 zawodników wśród których była czwórka naszych biegaczy: Anna Świderska, Mariusz Basiński, Dariusz Poczta i Marian Poczta. W biegu zwyciężył Adrian Żakowski z Goliny z czasem 1.12.28 wśród kobiet zwyciężyła Elka Nekanda-Trepka z czasem 1.44.18.

Dwójka biegaczy z naszego klubu zdobyła 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych: Świderska Anna 1.56.20 i Poczta Marian 1.43.00, pozostali uzyskali czasy – Basiński Mariusz 1.52.44 i Poczta Dariusz 1.58.58.

Wrześniowe półmaratony są sprawdzianem przed czekającymi za ok. miesiąc silnie obsadzonymi maratonami w Warszawie i Poznaniu gdzie wybiera się duża grupa naszych biegaczy a uzyskane wyniki pozwalają patrzeć z optymizmem na rezultaty jakie mogą być uzyskane w zbliżających się maratonach.