W miniony weekend biegacze naszego klubu odwiedzili zaprzyjaźniony Rülzheim w południowo-zachodnich Niemczech, by wystartować w Rülzheim Südpfalzlauf na dystansie 10 kilometrów. 

Poniedziałkowy bieg stanowił zwieńczenie całego, trzydniowego pobytu. W tej małej, nadreńskiej miejscowości, w partnerskim powiecie ziemskim Germersheim, krotoszyńscy biegacze gościli w dniach od 19 do 21 maja. 

Biegacze KS Krotosz w towarzystwie przyjaciół z Rülzheim, od lewej :Daniel Brendel,  Andrzej Maciejewski, Justyna Olejniczak, Pia Winkelblech, Piotr Grzempowski, Arthur Jung, Maciej Sobkowiak, Karol Olejniczak

   Nasi biegacze zostali bardzo serdecznie przywitani przez niemieckich przyjaciół. Swój czas wolny spędzali wspólnie z ekipą, która w zeszłym roku odwiedziła Krotoszyn w związku z organizowanym Biegiem Krotosa. W planach wyjazdu znalazło się między innymi zwiedzanie muzeum techniki w Speyer, a także katedry w Spirze, która jest najstarszą zachowaną świątynią romańską na świecie. Nie zabrakło również czasu na wspólne zjedzenie posiłku, wypicie niemieckiego piwa czy niedzielny poranny trening z biegaczami miejscowego klubu biegowego LG Rulzheim. 

   W świąteczny poniedziałek, w związku z obchodzonymi w tym dniu w Niemczech Zielonymi Świątkami, biegacze punktualnie o 9:00 wystartowali w biegu na dystansie 10 kilometrów. Wśród nich znalazła się także piątka zawodników KS KROTOSZ- Justyna Olejniczak, Maciej Sobkowiak, Piotr Grzempowski, Karol Olejniczak oraz Andrzej Maciejewski. Krotoszyńscy biegacze na linii startu zostali bardzo mile przedstawieni przez organizatorów biegu, a następnie przywitani przez innych uczestników zawodów oklaskami. Trasa biegu niemalże w całości wiodła przez ścieżki pobliskiego lasu, co sprawiło, że biegacze mogli się ze sobą ścigać przy pięknych okolicznościach przyrody. 

W ramach organizowanych zawodów odbyły się również bieg i chód na dystansie 5,2 km, półmaraton, a także biegi dziecięce.

Biegacze naszego klubu na zawodach w niemieckim Rulzheim zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, bowiem aż 5 razy stawali do dekoracji.

Zwyciężczynią biegu na dystansie 10 km w kategorii Kobiet okazała się Justyna Olejniczak, która trasę pokonała w czasie 40:08, wygrywając jednocześnie swoją kategorię wiekową. Spośród krotoszyńskich biegaczy trasę najszybciej pokonał Karol Olejniczak, który z czasem 39:55 bieg ukończył na 13 miejscu OPEN, jednocześnie zajmując 3 miejsce w kategorii M45. Jako trzeci krotoszynianin na mecie zameldował się Piotr Grzempowski, który z czasem 40:09 wywalczył drugie miejsce w kategorii M30. Następny w kolejności- Andrzej Maciejewski, pokonując dystans w czasie 43:15 uplasował się na 3 miejscu w kategorii M55. Piątym zawodnikiem klubu był Maciej Sobkowiak, który dystans 10 km ukończył w czasie 45:36.   

Wspólny trening wraz z grupą biegaczy LG Rülzheim

Zawodnicy KS Krotosz tuż przed startem biegu na 10km

   Bez wątpienia dla piątki biegaczy naszego klubu był to wspaniale spędzony czas oraz niezapomniane przeżycia. Mamy nadzieje, że już niebawem biegacze partnerskiego powiatu Germersheim odwiedzą nas ponownie, w jeszcze liczniejszym gronie   

Reprezentacja Krotoszyna na mecie biegu Rülzheim Südpfalzlauf

Kadrowicze z Krotoszyna nad Renem

KS Krotosz Krotoszyn
Sekcja biegów długodystansowych