KS KROTOSZ OPANOWAŁ ROGOŹNO

3 listopada 2018 r. odbył się 4. Rogoziński Półmaraton Przemysła II. 

 

 Rogoźno to jedenastotysięczne miasto w północnej części województwa wielkopolskiego, w powiecie obornickim. Leży ono nad rzeką Wełną i Jeziorem Rogozińskim. Niewątpliwą atrakcją okolic miasta jest  rezerwat leśny Buczyna ,obejmujący obszar około 15 hektarów stupięćdziesięcioletnich lasów bukowych i jest on największym skupiskiem tego typu drzew w Wielkopolsce. Właśnie przez ten malowniczy rezerwat przebiegała częściowo trasa biegu. Atrakcją tej wielkopolskiej miejscowości jest  również fakt, iż przebiega przez nią 17. południk długości geograficznej wschodniej. Miasto na trwałe weszło do historii Polski  8 lutego 1296 r. kiedy król Przemysł II został tu zamordowany z inicjatywy margrabiów brandenburskich. 

   Na starcie 4. edycji półmaratonu stanęło około pół tysiąca biegaczy z terenu całej Polski. Bieg, który był poprowadzony przez  ulice Rogoźna, okoliczne wsie i wspomniany już rezerwat Buczyna ukończyło 445 biegaczy. Zwycięzcą okazał się Filip Jańczak z czasem 1:15:27. Wśród kobiet tryumfowała Dorota Lutomska z czasem 1:29:00. Czwartą zawodniczką w klasyfikacji kobiet była krotoszynianka Justyna Olejniczak         (zwyciężczyni trzech poprzednich edycji  biegu)  z czasem 1:34:45.  Zajęła ona 1 miejsce w kategorii K20.  

   W tym roku Rogoźno zostało opanowane przez zawodników KS Krotosz- wystartowało ich 21. W ten sposób, jak zawsze, promowali nasze miasto na arenach biegowych. Najlepszym z nich okazał się Artur Marek, który z czasem 1:27:49 zajął 20. miejsce open. Miejsce 22. zajął Karol Olejniczak z czasem 1:28:02). Na kolejnych miejscach uplasowali się Krzysztof Maciejewski ( miejsce 29, 1:29:38), Piotr  Grzempowski (miejsce 40, 1:32:32), Marcin Obal (miejsce 581:34:41) i wspomniana wcześniej Justyna Olejniczak (miejsce 59). Na miejscu 67. przybiegł Marian Poczta (1:35:48), a na 68. Andrzej Maciejewski (1:36:02). 70-tym zawodnikiem biegu , a pierwszym w kategorii M60 był Czesław Sienkiewicz (1:36:46). Ponadto w półmaratonie startowali Karol Mroczkowski, Tomasz Knapik, Rafał Sójka, Krzysztof Kasprzak, Monika Sobkowiak, Piotr Tyczyński, Maciej Sobkowiak, Joanna Olejniczak, Marika Mroczkowska, Walery Maćkowiak.

   Organizatorzy rogozińskiej imprezy byli zachwyceni, że tak liczna grupa zawodników klubu KS Krotosz wzięła udział w ich biegu i zapraszając nas na kolejna edycje stwierdzili, że tak zgranej i wyjątkowej  ekipy nie może zabraknąć w przyszłym roku.

KS Krotosz Krotoszyn
Sekcja biegów długodystansowych