Już po raz piętnasty w pierwszy grudniowy weekend Rynek Staromiejski w Toruniu został opanowany przez Świętych Mikołajów. Wszystko za sprawą zorganizowanego w dniu 3 grudnia Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów, w ramach którego rozegrane zostały biegi na dystansie półmaratonu, 10 kilometrów oraz 5 kilometrów, a także biegi dziecięce. Start każdego z nich został zlokalizowany naprzeciw pomnika słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, który jest jednocześnie symbolem miasta.

 

   Obowiązkowa czapeczka Mikołaja lub bożonarodzeniowy strój przeniosły biegaczy w prawdziwie świąteczny klimat. Na starcie można było bowiem spotkać również zawodników przebranych za gwiazdorów, choinki czy śnieżynki. Bożonarodzeniowy klimat udzielił się każdemu, co sprawiło, że dla wielu bieg okazał się świetną zabawą, a walka o czas zeszła na dalszy plan.

 

   Trasa rozgrywanych biegów nie należała do najłatwiejszych, ponieważ tylko w niewielkiej części wiodła przez centrum miasta. Po wybiegnięciu z toruńskiej starówki, biegacze pobiegli wzdłuż Wisły, przebiegając następnie przez Park Bydgoski. Trasa najdłuższego dystansu, a więc półmaratonu, wiodła w znacznej części przez leśne ścieżki Barbarki – dzielnicy Torunia znajdującej się na obrzeżach miasta. W punktach żywieniowych na biegaczy czekała ciepła herbata, banany oraz toruńskie pierniki, natomiast na mecie zlokalizowanej przy Arenie Toruń- ciepły posiłek. Zabrakło jedynie śniegu, który z pewnością dodałby zawodom jeszcze bardziej świątecznego klimatu.

   W Toruniu pobiegli także zawodnicy KS KROTOSZ Krotoszyn, startując w biegach na dystansie 10 km oraz półmaratonu. Bogdan Parysek ukończył dystans 10 km z czasem 56:44.

 

   Dystans półmaratonu zawodnicy klubu postanowili przebiec w znacznej części wspólnie, stawiając przede wszystkim na dobrą zabawę podczas biegu. Na mecie zameldowali się odpowiednio:

 

Karol Olejniczak: 1:45:33

 

Andrzej Maciejewski: 1:45:35

 

Justyna Olejniczak: 1:45:36

 

Karol Kałużny: 1:55:19

 

   W Toruniu nasze miasto reprezentowali również w biegu na 10 km Joanna Olejniczak (58:37) oraz Katarzyna Modrzyńska (1:00:12), natomiast na dystansie 21 km Jacek Kasprzak (1:45:35) oraz Jacek Modrzyński (1:48:12).

KS Krotosz Krotoszyn
Sekcja biegów długodystansowych