W dniu 31 grudnia 2018 r. punktualnie o godz. 12.00 rozpoczął się start biegu głównego 34. edycji Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy na dystansie 10 km, na którym po raz kolejny nie mogło zabraknąć naszych biegaczy. Impreza odbywała się w bożonarodzeniowo-karnawałowej aurze, o czym nieustannie przypominały barwne przebrania wielu z zawodników. Trasa liczyła dwie pętle, a na każdej z nich zawodnicy mieli do pokonania dwa wymagające nie lada wysiłku podbiegi.

Zawody wygrał Kamil Karbowiak (00:32:23), drugie miejsce zajął Patryk Ciecierski (00:32:50), a trzecie Andrzej Witek (00:32:55). Spośród biegaczy KS Krotosz Krotoszyn, najlepiej spisał się Tomasz Owczarek, który z wynikiem 00:37:27 zajął 19. miejsce w kategorii generalnej i 6. miejsce w kategorii wiekowej M-30. Niecałe 3 minuty później, linię mety przekroczyli Artur Marek (00:40:06) i Karol Olejniczak (00:40:11). Najlepszą z reprezentantek naszego klubu okazała się Bogumiła Tanaś, która ukończyła rywalizację z wynikiem 00:47:26. Ostatecznie, w zawodach sklasyfikowano 1101 uczestników. Po przekroczeniu linii mety, na zawodników czekały pamiątkowe medale oraz rozgrzewający posiłek, Nasi biegacze, kolejny rok biegowy tradycyjnie zakończyli też symbolicznym kieliszkiem szampana.

Bardzo dobrą atmosferę imprezy popsuł przykry incydent z udziałem naszego kolegi Andrzeja Maciejewskiego, który podczas biegu został zahaczony przez innego uczestnika, co skutkowało jego upadkiem i poważną kontuzją, eliminującą ze startów i treningów przez okres kilku tygodni. Niech ta sytuacja będzie wszystkim przypominać, żeby nigdy nie tracić czujności na trasie, zachowywać ostrożność i postępować zgodnie z zasadami fair play. Miejmy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zdawać relację o kolejnych startach Andrzeja, a podobne zdarzenia się nie powtórzą.