Warszawskie zakończenie wakacji KS Krotosz

31 sierpnia 2019 r. odbył się 6. 4F Nocny Półmaraton Praski, na którym nie zabrakło również przedstawicieli KS Krotosz Krotoszyn. O godz. 20:30 na starcie stanęło prawie 8 tysięcy biegaczy, aby  zmierzyć się z ponad 21-kilometrową trasą i przebiec przez ulice warszawskiej Pragi po zachodzie słońca. Uczestnicy biegli m.in. przez  Saską Kępę, Aleję Waszyngtona czy Wał Miedzeszyński. Start i meta w pobliżu Stadionu Narodowego oraz kibice na trasie pozytywnie wpłynęły na biegaczy i dodawały energii.

Jak zwykle poziom zawodów był bardzo wysoki. Bieg wygrał Kamil Jastrzębski (1;04;57), a drugi był Mariusz Giżyński (1;06;16). Wśród kobiet tryumfowała Aleksandra Brzezińska (1;16;58). Krotoszyński klub reprezentowało 7 zawodników. W ten gorący, letni wieczór trzech z nich złamało barierę 1;30. Najlepiej pobiegł Karol Mroczkowski, który uzyskał czas 1;27;00 i zajął 199. miejsce open. Na 222. miejscu z czasem 1;27;41 ukończył bieg Artur Marek . Z czasem 1;28;48 na 262.miejscu przybiegł na metę Karol Olejniczak. Bieg ukończyli także Joanna Olejniczak, Paweł Błażutycz, Błażej Zimmermann i Jarosław Marciniak.

I tak, w bardzo udany sposób, KS Krotosz zakończył wakacje, jednocześnie rozpoczynając kolejny sezon jesienny.