W minioną niedzielę 15.04.2018 nasi zawodnicy  Rafał Kulas i Marian Poczta wybrali się do Gdańska na „4 Gdańsk Maraton”. W niedzielny poranek pogoda była nadzwyczaj zmienna. Tuż po strzale z pistoletu startowego termometry wskazywały ok. 14 stopni Celsjusza, a niebo było mocno zachmurzone. Jednak w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut temperatura wzrosła do 20 stopni, a na niebie pojawiło się słońce. Tylko lekki wiatr pozostawał niezmienny. Jednym z głównych walorów gdańskiego maratonu, który przyciąga nad Bałtyk tak wielu uczestników, jest niewątpliwie nadzwyczaj atrakcyjna trasa. Zlokalizowana pomiędzy Śródmieściem a Żabianką pętla wiedzie bowiem przez najbardziej charakterystyczne punkty na mapie miasta.    Zawodnicy mijali kolejno na trasie: Stadion Energa Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, zabytki Głównego Miasta - w tym Ratusz Główno miejski i Fontannę Neptuna - Ergo Arenę, Park Nadmorski im. Reagana czy brzeźnieńskie molo. 

                   

W zawodach nie brali jednak udziału ani Kenijczycy, ani też Etiopczycy, co nie jest standardem w tego typu imprezach. Maraton ten traktowany jest typowo amatorsko, bez dużych nagród pieniężnych i rzeczowych. W sumie do startu w imprezie zgłosiło się ponad 2700 osób. Bieg ukończyło ok. 1700 zawodników oraz 155 sztafet, którzy wystartowali z 15 minutowym opóźnieniem. 

Zwyciężył  tak jak w poprzednim roku Rafał Czarnecki z Bliżyna z czasem 2.23.37 ustanawiając rekord trasy o 56 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Śliwiak z Warszawy  uzyskując czas 2.53.59.

Nasi zawodnicy uzyskali czasy:

- Rafał Kulas      3.44.36

- Marian Poczta  3.50.06

KS Krotosz Krotoszyn
Sekcja biegów długodystansowych