22.09.2019 r. w Zbąszyniu odbyła się 32. edycja Biegu Zbąskich, w ramach którego po raz 13. zorganizowany został także bieg na dystansie 21 kilometrów. Biegacze KS Krotosz dystans półmaratonu mieli okazje pokonać wraz z 700 innych zawodnikami z różnych części Polski. Bieg, w myśl hasła przewodniego miasta „Zbąszyń miasto nad jeziorem”, odbył się wokół jeziora Błędno. Ciekawa trasa, choć w połowie dystansu z licznymi podbiegami, a do tego bardzo słoneczna aura niedzielnego popołudnia, dały się we znaki i nie ułatwiły biegaczom pokonania dystansu 21 kilometrów.

Jako pierwszy na linii mety pojawił się Adam Marysiak (1:13:48) natomiast wśród kobiet triumfowała Wioletta Paduszyńska (1:22:07).

  Nasz klub reprezentowała dziesięcioosobowa grupa, dla której Bieg Zbąskich był kolejnym sprawdzianem przed zbliżającym się Maratonem Poznańskim. Pierwszym klubowiczem, a zarazem 32. zawodnikiem na mecie był Karol Olejniczak (1:27:39). Na pierwszym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanął Czesław Sienkiewicz (1:33:03).

KS Krotosz Krotoszyn
Sekcja biegów długodystansowych