Historia powstania klubu

Na początku istnienia Klub Sportowy „KROTOSZ” rozpoczął swoją działalność jako TKKF „Kobra” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Krotoszynie. To właśnie w „Kobrze” pierwsze kroki nad tatami stawiali podopieczni senseja Jerzego Sędzika.

 

Klub utworzono we wrześniu 1996 roku, a założycielami byli ;

Jerzy Sędzik, Mariusz Minta, Szymon Adamski, Rafał Wasielewski, Alina Frencel, Bogumił Maciejak, Radosław Jędrzak, Ryszard Nowaczyk, Dariusz Horyza, Zbigniew Brodziak, Jerzy Zawieja, Pabol Michał, Balul Helena, Szymanowska Dorota, Gołębiewska Agnieszka, Stasik Łukasz, Misiak Bartłomiej, Pankiewicz Jarosław.

 

Pierwszy Zarząd Klubu powstał w dniu 10.01.1997 roku na wolnym zebraniu w skład którego weszło 9 osób : Ryszard Nowaczyk (Prezes), Seweryn Kaczmarek (v-ce Prezes), Zbigniew Brodziak (v-ce Prezes), Krzysztof Krysztofiak (Sekretarz), Jerzy Sędzik, Leszek Witek, Janusz Paszek, Ireneusz Hemmerling, Dariusz Horyza.

 

Komisję rewizyjną tworzyli: Walery Maćkowiak, Jerzy Zawieja, Grzegorz Majszak.

Jeśli jesteś zainteresowany/a wstąpieniem do naszej sekcji, to znaczy, że podobnie jak my pokochałeś/aś bieganie. Jesteśmy grupą pasjonatów aktywnego trybu życia, dla których samotne bieganie nie wystarczy i chcemy dzielić się swoją pasją z innymi poprzez wspólne treningi i wyjazdy na zawody, które mają na celu propagowanie biegania wśród mieszkańców Krotoszyna i okolic. 

 

Najlepiej zacząć przygodę z naszą sekcją poprzez przychodzenie na wspólne treningi, które odbywają się w czwartki o godz. 18.00. Spotykamy się w Krotoszynie, przy ul. Sportowej 1 koło Ronda Dierdorf (rondo z garbusem).

 

W weekendy wolne od startów trenujemy wspólnie w niedzielę o godz. 10. Zbiórka na terenie ogródków działkowych (posesja nr28) przy ul. Wiewiórowskiego, niedaleko sziedziby Nadleśnictwa Krotoszyn.

Treningi

KS Krotosz Krotoszyn
Sekcja biegów długodystansowych